Aktualności

Przychodnia w Kobyłce udostępnia dodatkowy numer telefonu do kontaktu z Pacjentami. 517 818 502
Zapisy do lekarzy odbywają się wyłącznie telefonicznie.

Osoby wymagające konsultacji z lekarzem zostaną umówione na teleporadę przez telefon, podczas której lekarz przeprowadzi wywiad oraz zadecyduje o konieczności osobistej wizyty w poradni.
 Recepty prosimy zamawiać telefonicznie.
 Skierowania prosimy zamawiać telefonicznie.
 Konsultacja wyników badań uprzednio wykonanych prosimy zamawiać telefoniczne.
 Osoba, która zamówi recepty telefonicznie, otrzyma kod umożliwiający ich realizację.
Główny Inspektor Sanitarny określił zasady, jakie należy stosować, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się epidemii.

Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni wróciłeś z regionu, w którym wystąpiły przypadki zachorowań na koronawirusa lub miałeś kontakt z chorym zakażonym koronawirusem:

Zastosuj wg siebie i bliskich 14-dniową kwarantannę domową.

Zgłoś swój przypadek do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Na podstawie zgłoszeń powstaje mapa, która ułatwi panowanie nad rozpowszechnianiem się wirusa. Sanepid wyda Ci decyzję administracyjną, która usprawiedliwi Twoją nieobecność w pracy.

Wszystkich pacjentów leczących się u lek.med. Agnieszki Lisieckiej-Ciuk informujemy, że kontrakt na usługi w poradni endokrynologicznej MSPZOZ w Kobyłce będzie kontynuowany w pełnym zakresie przez lek. med. Annę Wilczewską.
W przypadku, gdy zajdzie konieczność zmiany terminu umówionej przez Państwa wizyty u endokrynologa, skontaktujemy się z Państwem telefonicznie.
W trosce o zdrowie naszych pacjentów zachęcamy do skorzystania z profilaktycznych badań
w kierunku chorób układu krążenia (program CHUK).
Jeśli:
1. jesteś pacjentem MSPZOZ w Kobyłce
2. skończyłeś lub skończysz w tym roku 35, 40, 45, 50 lub 55 lat
3. nie korzystałeś do tej pory z porad w zakresie kardiologii i diabetologii
to program CHUK skierowany jest właśnie do Ciebie!
Zachęcamy wszystkie osoby spełniające ww. kryteria do telefonicznych zapisów w rejestracji
(tel. 22 786-399-38) lub bezpośredniego skontaktowania się z pielęgniarką w gabinecie
zabiegowym przy okazji wizyty w naszej przychodni.
Każdy zakwalifikowany do programu CHUK pacjent:
1. będzie poddany badaniu ankietowemu;
2. odda próbkę krwi do badania (sprawdzimy poziomu cukru i lipidogram: cholesterol
całkowity, cholesterol LDL - zły cholesterol, cholesterol HDL - dobry cholesterol oraz
trójglicerydy);
Staramy się podnosić jakość usług świadczonych w MSPZOZ w Kobyłce. Chcemy również na bieżąco je monitorować i zmieniać dla naszych pacjentów. W związku z tym zachęcamy Państwa do wypełnienia anonimowej ANKIETY SATYSFAKCJI PACJENTA, którą zamieściliśmy na stronie www naszej przychodni zdrowia. Dziękujemy za każdą opinię.
Chcemy zmieniać się dla Państwa.
Miło nam poinformować, że MSPZOZ w Kobyłce realizuje program profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK). Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Umieralność w Polsce z tego powodu należy do najwyższych w Europie.
Program adresowany do osób, będących w danym roku kalendarzowym w 35, 40, 45, 50 oraz  55 roku życia, u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu.
Realizacją programu CHUK w naszej przychodni zdrowia zajmie się doktor Dorota Kościelniak.
Udział w ww. programie ma na celu wczesne wykrycie ewentualnych chorób układu krążenia, a tym samym jak najszybsze podjęcie przez lekarza odpowiedniego leczenia.
Prosimy zapisywać się w rejestracji na listę osób, które wyrażają zainteresowanie udziałem
w programie.
W trosce o zdrowie naszych pacjentów prowadzimy profilaktyczne badania przesiewowe w kierunku wykrywania gruźlicy. W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety, którą otrzymacie od pielęgniarki przy okazji wizyty w przychodni. Osoby, u których zostaną stwierdzone czynniki ryzyka będą poddane dalszej kompleksowej diagnostyce.
Gruźlica jest chorobą zakaźną wywoływaną przez bakterię – prątek gruźlicy, który atakuje najczęściej płuca, ale może także atakować ośrodkowy układ nerwowy, układ limfatyczny, naczynia krwionośne, układ kostno-stawowy, moczowo-płciowy oraz skórę. Źródłem zakażenia jest najczęściej chory na gruźlicę - prątkujący. Osoba chora na gruźlicę podczas kaszlu, kichania, mówienia, wydala prątki wraz z kropelkami śluzu. Zakażenie drogą powietrzną jest najczęstszym sposobem zakażenia. Jeden nie leczony chory prątkujący może zakazić w ciągu roku średnio od 10 do 15 osób.
Uprawnienia do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością posiadają *:
  • Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi i Zasłużeni Dawcy Przeszczepu
  • inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci
  • uprawnieni żołnierze i pracownicy oraz weterani poszkodowani - w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa
  • Kobiety w ciąży (od 01.01.2017)
  • Świadczeniobiorcy do 18 r.ż., u których stwierdzono ciężki i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu (od 01.01.2017)
  • działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych (od 31.08.2017)

Strony