Punkt szczepień

Szczepienia podstawowe to nie tylko ustawowy obowiązek, ale przede wszystkim ochrona zdrowia dziecka i jeden z najważniejszych punktów profilaktyki zdrowotnej. Szczepienia obowiązkowe są bezpłatne, natomiast dodatkowe (zalecane), są płatne. Szczepionkę podaje się metodą iniekcji podskórnie, domięśniowo lub doustnie w formie zawiesiny. W zależności od rodzaju szczepionki, niektóre z nich wymagają powtórzenia po określonym czasie.
Dziecko przed każdym szczepieniem jest badane przez lekarza, który przeprowadza również wywiad z rodzicem na temat zachowania dziecka, sposobu jego odżywiania oraz wszelkich niepokojących objawów, które mogłyby ewentualnie wykluczyć szczepienie. Szczepienia w Polsce reguluje Program Szczepień Ochronnych (PSO).

tel. do punktu szczepień (22) 786 20 66

Uwaga!
W odpowiedzi na Państwa pytania w sprawie bezpieczeństwa szczepień, informujemy, że szczepionki w naszej Przychodni są bezpieczne  - przechowywane  w odpowiednich warunkach, zabezpieczone agregatem w przypadku braku prądu. Temperatura w lodówce jest stale monitorowana. 


Zachęcamy do zapoznania się z Programem Promocji Zdrowia "Ze szczepionką bezpieczniej", który jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Kobyłka. Szczegóły w zakładce Aktualności 
starsza pielęgniarka środowiskowo-rodzinna Hanna Stępniak
Szczepienia młodzieży
starsza pielęgniarka środowiskowo-rodzinna Ewa Mróz
Szczepienia dzieci
starsza pielęgniarka środowiskowo-rodzinna Małgorzata Turkowicz
Szczepienia dzieci